| anonim_4396 a întrebat:

Câte calorii are o felie de salam? Pe eticheta scrie ca 100 de grame are 200 de kcal, dar nu cred ca o felie e atât având în vedere ca tot salamul are 350 de grame.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce grosime are felia?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

40 kcal.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu crezi ca o felie de salam are 100g? Ce intuitie buna ai laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

Frate, dacă tot salamul e 350 de grame cum vrei o felie sa fie 100 g? Crezi ca salamul ala e făcut cât sa tai de 3 ori din el?

| Sn4k3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-i minte Doamne ca ti-ai batut prea mult joc de el. Voiam sa spun ca e logic ca o felie sa nu aiba 100g. Ia-ti un cantar de bucatar de bucatarie, cantareste ce ai nevoie si raporteaza-te la 100g pentru ca mai toate alimentele au informatii nutritionale la 100g.

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa te-ai exprimat tu ca o felie are 100 g baiatu' laughing

| WhiteLife a răspuns:

Cântărești o felie și calculezi cu regula de trei simpla.