| Anonima91837 a întrebat:

Cate calorii are o sarmaluta mica din carne de porc fara untura, cu orez si de astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde cât de mică e.

| alina2k18 a răspuns:

120-150kcal la 100grame au sarmalele normale.
Sarmaluta mica de 50- 60 grame asa cu orez, carne slaba alte condimente si sos de rosii si ce se mai pune in materie de vegetale fara unturica si bacon sau costita prin ea as zice cam 50kcal.