| SoEasyy a întrebat:

Cate Kg este bine sa am la 11-12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adelyna06 a răspuns:

Greutatea perfecta ar fi de 47-48 kg

15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Greutatea e raportata totdeauna la inaltime, deci la 1, 53 m este pefect 48 de kg

| Apokales a răspuns:

Pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de înălțime
Dacă zici ca ai 1, 53 m ar trebui să ai 47/48 kg și pentru vârsta ta

| Reghqen a răspuns:

45-50, chiar dacă eu la vârsta aceea aveam vreo 30-35 rolling on the floor
Acum am aproape 20 și 70 de kg thinking

| NYØ2002 a răspuns (pentru Reghqen):

Si eu am 18 si 68 kg, inaltime 1, 70

| Reghqen a răspuns (pentru NYØ2002):

Ești bine smug

| NYØ2002 a răspuns:

Cam 30 cam pe acolo

| SoEasyy explică (pentru NYØ2002):

Am 48 =)

| pHantom1976 a răspuns (pentru NYØ2002):

Tu vrei sa fie subnutrit?

| Adelyna06 a răspuns (pentru SoEasyy):

Si ce inaltime ai:?

| SoEasyy explică (pentru Adelyna06):

Aprox 1,53

| NYØ2002 a răspuns (pentru SoEasyy):

Eu am 1, 70 si 68 de kg de exemplu

| Adelyna06 a răspuns (pentru SoEasyy):

Greutatea perfecta ar fi de 47-48 kg

| SporeBox a răspuns:

Depinde si ce inaltime ai. Poti sa ai 30 sau chiar 50 si ceva daca esti mai musculos. Exista aplicatii pentru calcularea procentului de grasime. Procentul optim este de 10-15%.

| Adelyna06 a răspuns:

Depinde ce inaltime ai. De exemplu daca ai 1m 45 ar trebui sa ai undeva la 40 kg

| pHantom1976 a răspuns:

Depinde de inaltime, dar in ori si care eventualitate poti cauta ideal weight calculator unde iti introduci tu singur datele tale.