Întrebare recomandată | nikyreed a întrebat:

Cate pahare de apa trebuie sa bea un adolescent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca 8 pahare, dar e mai simplu sa zici 2 litri de apa. Sau minim 1, 5.

| Violleta2022 a răspuns:

Intre 1.2 -1.5 litri pe zi
ca adult ajungi la 2 litri

| doctorandus a răspuns:

Cate simte nevoia: urmeaza-ti setea.

| FaraNumePls a răspuns:

2 litri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspuns utilizator avertizat
| Alexand3ru1 a răspuns:

Pina la 2 l lichide pe zi.

| emayperritos a răspuns:

Cat vrea.

| pisciutza19 a răspuns:

Bei cat ai nevoie uite aici si un articol in care se spune despre asta as nu crezi ca iti zic povesti din carti https://www.google.ro/......https?/url

| Assy99 a răspuns:

In medie sunt recomandați 2l de apa pe zi pentru orice tip de persoana, altfel riscați sa va deshidratați.

| Georgiii2000 a răspuns:

Sunt aplicatii pe google play ceva de genul drink water unde iti pui greutatea, varsta si iti spun ei cati ml ar trebui sa consumi pe zi.mie de exemplu imi spune ca trebuie sa beau 1749 ml asta vine 1, 75 l... am 16 ani. dar depinde de greutate

| GabriielCatalin a răspuns:

2 litri de apa pe zi sunt recomandati pana la urma aici depinde si de organismul tau nu conteaza daca esti adult varstnic sau adolescent. Organismul fiecarui om e diferit, sunt oamenii care beau peste medie adica 3- 4 litri si oameni care beau sub medie 1 litru 1, 5 1, 7 pe acolo, dar aici depinde de organismul tau tu urmeaza starea organismului tau happy

| Cipyxxx a răspuns:

Normal un om trebuie sa bea 2 litri de apa pe zi.
Nu conteaza ca este adolescent sau la a doua, a treia varsta.
Tot ce conteaza este doar sa te hidratezi, in special vara.

| blackbeauty6 a răspuns:

6-7 pahare de apa pe zi

| Adrian_Kiru_M._2001 a răspuns:

1 litru pe zi

| Chaterine1278 a răspuns:

2 litri... logic

| Fraierulfrumos a răspuns:

Minim 4 pe zi