| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

Cate zile se tine o branula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până la câteva zile sau până atunci când se înfundă!
48-72 de ore.
Pa, pa.

| LaLaLaLoveAlex explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc, eu o am deja de 72 de ore! Si nu ma doare, nici nu ma ustura! Cred ca o mai tin si maine. Multumesc

2 răspunsuri:
| drk a răspuns:

De obicei, specialistii nu recomanda branulele decat in cazul unor tratamente continue, saptamani intregi, de mai multe ori pe zi. Branulele au risc foarte mare comparativ cu inteparea intravenoasa (riscul e de tromboza).