| pinkbutterfly_4904 a întrebat:

Cate zile trebuie sa stai acasa cand ai rubeola? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HarMonyy a răspuns:

Paii...depinde cat dureaza.DEPINDE doar de organism, si duupa cum se stie, orice organism este diferithappy daca de exemplu, te apuca luni, iar pe sambata iti trece si nu mai ai simptome, mai trebuie sa stai in casa aproximativ 2 zile, pentru a nu da si altor persoanehappy

6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Trebuie sa stai dupa ce dispar bubitele inca 4 zile pentru ca esti inca contagios.

| dmrtr a răspuns:

Eu am avut rubeola si mi-a zis medicul ca trebuie sa stau cel putin 2 saptamani, chiar daca bubitele dispar peste 4 zile crying

| IooMar a răspuns:

Nu este un timp preciazat...depinde de organism, cand ti se trag de tot ganglionii de pe gat poti iesi afara si poti face baie!

| delia1999 a răspuns:

Maximul este de 2 saptamani, daca nu iti trec pana atunci sa nu iesi afara.

| Kskerion a răspuns:

Aproximativ 2 saptamani

| Fast92 a răspuns:

Eu am stat 10 zile