| Mariushgv a întrebat:

Cati ani dureaza ca sa te faci medic chirurg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Zece ani, daca ai noroc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

6 ani medicină generală. 3-4 ani rezidențiat. Total 9-10.

| Mariushgv explică (pentru sadrian46):

Sunteti sigur

| sadrian46 a răspuns (pentru Mariushgv):

Dacă ești nesigur pe răspunsul meu, întreabă un medic chirurg. Când mă întrebi asta, ai dori să te taie unul care nu știe să țină bisturiul în mână?

| Bizon95 a răspuns:

Afaik... 10 ani
6 ani universitate si 4 ani rezidentiat

| Denisa0954 a răspuns:

Teoretic 11. 6 ani facultate + 5 rezidentiat

| Alexx234qw a răspuns:

12 ani de scoala + 12 ani facultate (6 ani facultate si 6 ani rezidentiat)