| RxTx a întrebat:

CAUT UN ORTODENTIST care să nu exagereze la bani
sunt satul de ortodentisti care cer fără număr gen 3700 lei pentru o curațare

am o problemă între 2 măsele gingia ceva retrasă si inflamată

Să fie din Bucuresti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dannnnii a răspuns:

Gratis nu te rezolva nimeni. Si daca nu iti cere din start o suma mare pe parcurs se aduna.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Iti trebuie periodontist. sper ca asa se cheama in română. Ortodontistul pune sârme să îndrepte dinții. Periodontistul tratează afecțiuni ale gingiilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta un stomatolog si te rezolva el!

| RxTx explică (pentru Violleta2022):

Am fost la stomatolog si mi-a spus sa caut un ortodentist că nu are scule si cunoștintele necesare si abilitatile pentru a putea efectua interventie intre masele pentru ca spatiul este de 0, 1mm

BINE BINE CUM VRETI VOI SA II SPUNETI
dati-mi si mie un fierar dinasta peridentist sau cum il cheama
care sa nu sara la gatul omului cu sume din astea 3700 lei

ca am fost eu la unii si mi-au curatat dintii de tartru ca de acolo se cheama am platit cu ultrasunete apoi cu jet cu apa cu un praf alb in ea ca laptele cu presiune apaoi cu laser mi-au zgăriat fiecare dinte in parte raschetat cu ca in epoca de piatră cu fiare apoi au largit gingia fata de dinte si au dat cu minciuna laser
pe bune
o excrocherie
era de fapt o lumină albsastră ultraviolete un cap cu un led cu ultraviolete cu un cristal in varf cărora excrocii de unde am fost eu ii spuneau laser iar la sfârșit mi-au spus că mă costă 3700 lei