| DeDeThaa2001 a întrebat:

Cauzele amneziei bruste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| asdfq a răspuns:

Amnezia brusca apare in urma unei traume, a unui soc de natura fizica sau chimica [medicamentatie], privarea de somn, alimentatie deficitara, atac vascular. Cel mai bine ar trebui sa consulti un medic sau ai putea sa vezi cat tine. Depinde si de ce nivel e [partiala sau totala] si in urma carui eveniment s-a manifestat.

| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Problema de dormit este o cauza, stilul de viaţă nociv, cum ar fi consumul de alcool, ţigări, droguri, depresia sau stresul.
Cam acestea sunt cauzele si poti schimba cevawinking