| Mihailescu_Valeriu_1953 a întrebat:

Ce activitate vi se pare mai sanatoasa :
1. sala de forta
2. sportul pe plaja, la mare
3 excursiile cu cortul prin munti, pe carari mai putin umblate si ceva mai dificile, dar cu peisaje de bazm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Mai sanatos e 2 si 3 datorita mediului in care iti desfasori acea activitate.

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

`de ce ne trebuie operele la romana la bac?` pai probabil ca sa stim ca se scrie basm, nu bazm.

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru Adry05):

Pentru ce le trebuie ginecologilor degete suptirele? pentr ca sa nu atiga doua taste, din greseala si sa se tasteze exact aceea gresita.winking

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru Adry05):

Bazm, pentru ca se aminteste de Zmei si nu de Basmale!winking tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru Adry05):

Si nici despre Babe care conduc Basculante cu Basma pe cap nu se povesteste in Bazme.winking laughing)

| Adry05 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Eu sper ca ai incercat sa faci o gluma ca altfel sincer imi vine sa plang daca asta a fost pe bune.

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru Adry05):

Este si nu este gluma. cu ceva ani in urma, cativa lingvisti au "decretat" forma amintita de tine, cu aceeasi logica absurda cu care alti mintosi au decretat flolosirea lui â din a. ratiunea logicii celor doua grupuri te las pe tine sa o apreciezi. Nu-s retard, nici refractar, nici retrograd. parol Coane Spirache

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru Adry05):

Poate iei in considerare ca si Alexandru Graur aducea aceleasi argumente.

| RAY a răspuns:

Toate,sala =culturism restul sunt cardio, este important sa le facem impreuna, excursiile cu cortul prin munti e foarte sanatos si pentru minte

| Violleta2022 a răspuns:

3 excursiile cu cortul prin munti, pe carari mai putin umblate si ceva mai dificile, dar cu peisaje de bazm

| Freya1 a răspuns:

3.faci miscare deci automat e sport, mananci in aer liber deci face bine la stomac, aer curat iti curata sinusurile si plamani, priviri de basm iti linisteste si relaxeaza mintea

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică:

Binishor; dar si pe vremea cand masa musculara era confundata cu scheletul, cam tot acelasi efort putem sustine.

| AleexisViol3t a răspuns:

Ultimele doua sunt cele mai bune

| CristinaEmma a răspuns:

Sportul, miscarea, sunt sanatoase mereu atata timp cat si duci un stil de viata sanatos. Sala te poate ajuta pe timpul iernii cand e ger sau nu ai posibilitatea de a iesii in zapada sau orice altceva, pentru a te antrena. In mod normal miscarea in aier liber indiferent ca e mare, munte, padure, nea, soare, innorat etc. Noi oamenii suntem creati din energii si avem nevoie de toate acestea! Concluzie :alege natura decate ori ai posibilitatea sau ocazia, iubesteo caci si ea te va iubii si se va bucura alatrui de tine indiferent de ce soport vei practica. Natura iti da viata!

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru CristinaEmma):

... energii = unitati informationale?

| CristinaEmma a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu, Energia clasica:
definește calitatea schimbărilor și proceselor care au loc în univers, începând cu deplasarea în spațiu și terminând cu gândirea. Unitatea și legătura formelor de mișcare a materiei, capacitatea lor de transformare reciprocă a permis măsurarea diferitelor forme ale materiei printr-o măsură comună: energia.

Energia este unul dintre cele mai importante concepte fizice descoperite de om. Înțelegerea corectă a noțiunii de energie constituie o condiție necesară pentru analiza sistemelor energetice și a proceselor energetice.

| Ghimbasanu a răspuns:

Hello! Eu prima data as fi ales muntele dar citind ca sunt cai mai dificile m-am gandit ca decat sa te risti cazand de la o inaltime mare mai bine alegi plaja. Si soare, si apa, si exercitii. Perfect pentru sanatatea ta!

| zlucian a răspuns:

Eu zic 3 pentru ca eu stau la munte. Sunt peisaje uimitoare si aer curat față de alte locuri. eu stau des cu cortul, iți zic că o sa te distrezi happy

| AndrewJackson a răspuns:

Aia in care scapi de sarcasm!