| anonim_4396 a întrebat:

Ce afectiuni poti trata la slanic moldova?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tulburari digestive, boli metabolice, hepato-biliare, ale rinichilor, reumatisme degenerative, afectiuni ginecologice...

| starchewer a răspuns:

:-W copy-paste... puteai sa ii recomanzi sa se uite pe site...

| kayan a răspuns:

Stresul...

| kayan a răspuns:

Plus astea:

"Statiunea Slanic Moldova este renumita pentru izvoarele sale de ape carbonate, bicarbonatate, usor sulfuroase, clorate, sodice, hipertonice, hipotonice si oligominerale, izvoare descoperite inca din anul 1801. In 1852 s-au efectuat primele teste chimice, iar in 1877 au aparut primele instalatii balneare.

Botezata Perla Moldovei, Slanic Moldova asigura tratament pentru:
tulburari digestive (gastrite cronice hipo- si hiperacide, ulcere gastrice si duodenale, la un interval de cel putin 3 ani de la faza dureroasa, afectiuni stomacale postchirurgicale, colite cronice atipice, colon inflamabil, constipatie cronica)
boli hepatobiliare (dischinezie biliara, colicistita cronica cu sau fara calculi, stari postoperatorii in boli ale ficatului)
boli metabolice si nutritionale (diabet melitus, forme usoare si intermediare, obezitate)
boli ale rinichiului si urinare (stari de dupa tratamentul infectiilor urinare, acolo unde nu au existat leziuni sau dereglari renale).

Cura externa cu apele minerale de la Slanic Moldova ajuta la tratamentul bolilor:
reumatismale degenerative si diartritice
cardiovasculare si respiratorii (astma alergica, traheobronsite cronice, rinosinuzite cronice, emfizem pulmonar)
tratamentul bolilor endocrine (stari prepubertale la copii hiperreactivi)
ginecologice ( sindrom ovarian menopauzal)"

| kayan a răspuns:

Logic ca e copy-paste... de aia am pus ghilimele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunsul aici: http://www.slanic-moldova.info/......c-Moldova/