Întrebare recomandată | Madayna a întrebat:

Ce alegi: periuta de dinti electrica sau periuta de dinti normala? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Categoric periuta electrica! Curata mai bine dintii!

20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Periuta normala pentru ca asa m-am obisnuit

| LanaDelRayFan a răspuns:

Cea electrica mi se pare mai avantajoasa si curata mai bine dintii.

| AtateaConditii a răspuns:

Normala, plus ca cea electrica e scumpa si nu curata tot doar bazaie si ea acolo ca sa para ca face treaba in locul tau dar nu.

| Grimmjow69 a răspuns:

Am folosit atat periuta normala, cat si electrica. Sincera sa fiu nu mi s-a parut o diferenta prea mare si nici n-am avut probleme cu sangerarea gingiilor. Aleg ambele periute. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normala!
Mai faci putin sport, periuta electrica este pentru cei lenesi!
Nu?

| Madayna explică (pentru anonim_4396):

Nu-i pentru cei lenesi, din cauza pulsatiilor curata mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Madayna):

Stiu!
Dar incercam sa fac economie la baterie laughing

| Madayna explică (pentru anonim_4396):

Ok laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Periuța electrică, e la modă laughing bullshit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normală.

| Madayna explică:

Eu una aleg periuta de dinti electrica big grin big grin big grin

| HellGirl666 a răspuns:

Periuța electrică. E mai eficientă.

| AlexisAlexx a răspuns:

Nu stiu dar eu zic ca tot e mai buna periuta de dinti manuala! Asa aia electrtica se poate defecta ceva la ea sau sa nu mai functioneze!

| Raspunzatorul25 a răspuns:

Periuta normala, pentru ca:
-nu consuma baterie
-toti ne-am obisnuit cu ea
- curata la fel de bine ca periuta electrica daca te speli mai mult
Funda*?

| JoeAlb a răspuns:

Dentistul recomanda periuta electrica, pentru ca face miscarile recomandate pentru periaj. Sunt eficiente si cele clasice dar trebuie sa stii cum sa le alegi, nici prea aspre nici prea moi.

| ancutzaloveeuanculove12345 a răspuns:

Eu zic ca periuta electrica chiar daca e scumpa e mai buna si curata mai bine.

| SpawN4 a răspuns:

Periuta de dinti electrica

Pentru ca curata dinti in totalitate big grin

| GENU1996 a răspuns:

Manuala findca electronica nu curata dintii cum trebuie in schimb manuala da...

| fabi12 a răspuns:

Dai fundita normala pentru ca cu ia totii neam obisnuit

| veronica1965 a răspuns:

Recomand periuta de dinti electrica, dupa ce o folosesti vei ramane placut surprins/a de cat de curati iti sunt dinti si cat de luciosi.

Principalul motiv pentru care am trecut la o astfel de periuta este eficacitatea cu care spala dintii, respectiv miile de rotatii pe minut ale periutei cat si locurile unde o periuta de dinti normala nu ajunge.

Dupa spalare se va observa diferenta incat gingiile vor avea sau ar trebui sa aiba o culoare roz deschisa. Asta daca nu exista tartru, daca exista recomand detartraj.

Periutele electrice se gasesc pe tot internetul, eu personal am cumparat-o de pe eMAG dar sunt si site-uri cu oferta speciala cum ar fi http://www.periuta-de-dinti-electrica.com/

Fara sa mai cautam motive, trecerea este una 100% favorabile pentru cine o face cat si pentru sanatatea dintilor.