| Aihao19 a întrebat:

Ce alimente au foarte putine calorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Varză, castraveți, roșii, broccoli, conopidă, ciuperci, salată verde, roșie, ardei grași, iuți, verdeață...

Bula
| Bula a răspuns:

Varza.
Are calorii negative (se consuma mai multe calorii pentru digestie decat se elibereaza in organism.

| RAY a răspuns:

Carnea nu e folosita ca energie si folosita pentru alte lucruri,recomand carne de porc,pui, peste, legume, fructe, fara carbo rai sau grasimi rele gen pizza, fara sucuri ca coca cola

| Aihao19 explică (pentru RAY):

Carnea are calorii putine deci?

| RAY a răspuns (pentru Aihao19):

Da,pentru ca se arde 20% prin metabolizarea ei plus ca tine de foame,mentine masa musculara, creste rata metabolica, dar si bula are dreptate varza, brocoli sunt fibre coprul nu le poate digera, desi poti manca care kg vrei tu si salate dar ele nu tin de foame

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructelelaughing)))))

| Nezura a răspuns:

- Pieptul de pui (fiert sau la gratar)
- Legume (rosii, castraveti fara coaja, ardei, salata verde)
- Fructe ( portocale, grapefruit, mandarine, minole ananas, pomelo)
- Peste
- Lapte
- Branza slaba
- Iaurt
- Cartofi fierti (cu f. putin unt/margarina daca doresti, untul are mai multe calorii!)

| Teodora888 a răspuns:

Fructele si legumele, normal.