| deeeeeebora a întrebat:

Ce alimente consumati pentru a obtine energie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DiannaDi a răspuns:

Mierea de albine, o lingurita dimineata face minuni

merele de asemenea ofera energie corpului nostru si merele tin doctorul departe de casa big grin

an nou fericit:X

16 răspunsuri:
| LostHappiness a răspuns:

Ciocolataaa drooling rolling on the floor
Poti incerca sa mananci fructe si legume, la mine de obicei merge happy
Bafta!

| Dia a răspuns:

Ciocolata happy Cate o tableta sau doua, si vine energia! love struck

Răspuns utilizator avertizat
| Snaker a răspuns:

Dulciuri.In speical ciocolatahee hee

| ddanaraluca a răspuns:

Fructee, multe fructe
si ciocolata [mai ales copiilor le da o energie cum n-ai mai vazut]laughing

| protos87 a răspuns:

happy nu stiu daca intra in categoria alimente (cu siguranta nu), dar cafeaua si energizantul in combinatie dau destula energie. Doar glumeam. Enrgia se obtine dintr-o dieta echilibrata. Nu exista alimente care iti dau un plus de energie pur si simplu, iar daca exista, cu siguranta nu sunt sanatoase. O alimentatie corecta, sanatoasa, iti va asigura energia necesara.

| Piiink a răspuns:

Pai eu consum tote alimentele dar cu masurawinking. Ori ce lucru e bun cu masura; x

primesc fundita?; x

| Strumf a răspuns:

Inghetata. Nu stiu de ce, dar ma simt mai energic dupa ce mananc.

| Ionutz_1837 a răspuns:

Fructe si lapte

| dayana_9955 a răspuns:

Hmm...mai bune sunt fructele pentru energie si ca sa fie mai delicioasa poti face o salata de fructe cu frisca... sper ca te-am ajutat
freau fundita plzbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructe, legume, si in normal ce imi da mama acasa... orice e natrual este egal cu energie ( legume, furcte c = ENERGIE)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am starea aia de oboseala care demasca o noapte nedormita sau nu prea linistita mereu imi gasesc remediul intr'un pahar de apa plata si lamaie happy, daca nu merge putina inghetata sau ciocolata sunt excelente happy.

xoxo, didi

| Assassins a răspuns:

Fructe.

| Gabitzooo a răspuns:

Energizante REDBULL si altele shii ff multa ciocolta sau glucoza

| bogdan555 a răspuns:

Fructe

| sssarah a răspuns:

Dulciuri! laughing