| AvalohAlyn a întrebat:

Ce alimente stimulează creierul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ca să nu dau copy paste, îți voi trimite un link și astfel vei exersa limba engleză - bonus;)

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324044.php

| RobertMoon a răspuns:

Peștele(datorită beneficiilor omega3) și nucile în special, se zice că forma anumitor legume e benefică la organele cu care seamănă, coincidența e că miezul de nucă chiar seamănă cu un creier.

| Idontcare69 a răspuns:

Nucile, avocado, fructele de pădure, somon, peștele si fructele de mare in general happy