| Salamandra44 a întrebat:

Ce alimente trebuie să consum zilnic pentru a scăpa de coşuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Daca nu ai trecut de pubertate, orice ai/nu ai consuma tot nu o sa-ti dispara cosurile. Daca ai trecut multe fructe, legume, putine dulciuri, chipsuri, sucuri acidulate ( cola, fanta, pepsi, etc ). Poti sa bei sucuri naturale facute in casa. Fara prajeala, fara grasime multa. In general o dieta sanatoasa reduce multe probleme printre care si acneea ( daca nu e cauzata de pubertate adica din cauza hormonilor ).

| brokxy a răspuns:

ORICE, Dar nu : zahar, ciocolata,
Si cam pe astea le stiu eu care distrug pur si simplu fata unei fete!

| Nonolita a răspuns:

Intreaba mai bine ce sa NU consumi.
Lactate, dulciuri, grasimi.