| sodobar a întrebat:

Ce am patit? jucam fotbal mai dur iar un adversar a intrat la piciorul si mi s-a intors genunchiul, vreo 5 minute nu am putut sa ma ridic, dupa ce m-am ridicat m-am pus pe o banca, acolo am stat 20-30 min iar dupa ce m-am ridicat nu ma mai durea deloc si dupa am mers vreo 5 km pe jos, dar cand am ajuns m-am pus pe un scaun si am stat 2 minute sa ma odihnesc si cand sa ma ridic nu prea puteam sa misc picioru dar mergand vreo 5 m mi-am dat drumu la picior ba chiar puteam sa si alerg, cand sa ajung acasa mi se umflase genunchiul, pe mine ma doare in fata genunchiului cand ma ridic sau misc brusc genunchiul.De aseara mi-am pus varza si am luat un ibuprofen si mia mai trecut, cand stau in pat nu ma doare absolut deloc, am 13 ani si sunt curios ce am patit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CleverAdvisor a răspuns:

Tre sa te duci la Dr Delfin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

T-o luxat genunchiul nimic grav doar i lo intors putintel!

| DLeonard a răspuns:

Stii ce se intampla cand dai de o groapa si calci aiurea cu glezna? Da, te doare ingrozitor, poti sa mergi in continuare dar ti se umfla rau.Asa este si cu genunchiul tau. Tot ce poti face in momentul de fata este sa iti pui o compresa cu apa rece(de preferat gheata) si sa eviti sa mergi foarte mult 2-3 zile. De acum o sa ai parte de tot mai multe incidente de genu' la piciorul respectiv.

| Robert7186 a răspuns:

laughing Usor de dat copy - paste laughing)

| Andrei_Alex_1988 a răspuns:

Du-te la doctor happy