| qq30xx a întrebat:

Ce apa de gura și ce pasta de dinți ajuta la menținerea respirației proastepte pentru mai mult timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu sunt multumit de apa de gura Listerine cool mint; iti amorteste gura si iti dau lacrimile la prima utilizare, dar efectul e simtitor, lasa o senzatie mult mai profunda decat alte ape de gura, sau decat periajul simplu.

| denispop14 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce iti amorteste gura si iti dau lacrimile la inceput?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru denispop14):

Pentru ca e cu alcool, se simte ca o tarie, si trebuie sa o tii macar 30 de secunde in gura.

| SilentRain a răspuns:

Apa de la robinet, pasta cu aroma de ceapă, spălate de trei ori pe zi big grin

| laSoledad a răspuns:

Ia Paradontax, că nu e cu alcool și are grijă de gingiile tale.

| acerr a răspuns:

Pai.niste chestii chinezesti
exemplu/ seara cand te culci,cand esti sigur ca nu mai bagi nimic in gura,pui pe limba putin bicarbonat,nu se dezvolta bacteriile,ei spun ca atat limba cat si cerul gurii trebuie curatate,pentru limba exsista de mult chestia aia care nu stiu cum se nuemste, dar o am, daca nu ai cu lingurita de plastic, razi usor, si cerul gurii cu o perie f moale de dinti, deasemnea si ulei de cocos poti tine in gura,