| ElenaNis a întrebat:

Ce ar trebui sa insemne daca am tuşit cu sange? Si dupa am avut dureri de burta?
Am intrebat o pe mama dar nici ea nu stie
Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Mergi si fă ti o radiografie la plămîni sa vezi cum se prezintă, si discută cu medicul tău de familie sa i ti faca analizele, daca mama ta nu stie, apeleaza la specialisti, nu sta asa, ca acesta este un semn de alarmă tusitul cu singe,. este dintr o cauza.

| Prezidentul a răspuns:

TBC, sa speram ca gresesc. Du-te la spital cat mai repede si fa-ti o radiografie la plamani.

| RAY a răspuns:

Raceala poate da
-ameteala
-voma
-sa tusesti cu sange
-dureri de burta asta de la voma
chestiile astea le-am avut si eu
am facut radiografie la plamani nu mi-a gasit nimic, mai rau e ca cand nu ai aer, deci fa o radiografie la plamani

| RAY a răspuns:

Cea fierbinte, supa de taietei, usturoi cu miere bio + lamaie e cel mai bun medicament din lume

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin tuse se elimina aerul din plamani.In cazul tusei cu eliminare de sange trebuie sa te prezinti cat mai urgent la medic sau la un spital specializat in boli pulmonare.Se pare ca ai un inceput de TBC.

| mihai69 a răspuns:

Tuse cu sânge = ceva care poate fi foarte grav. Urgent la un spital la camera de gardă urgențe pneumologie!
Nu mai aștepta; orice zi, chiar oră, contează!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai tusit cu sange, inseamna ca ai o problema la caile respiratorii.

| Lawliet14 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor! Nu te juca cu asa ceva, ai avut lovituri.

| TanteMarianne a răspuns:

Ai vomat. mi s-a intamplat odata, dar la mine era logic. eu nu mancasem nimic si bausem ceai de fructe, dar la tine s-ar putea sa fie sange!(adica e sange)
ai vomat, du-te la doctor!

Răspuns utilizator avertizat
| KaPy2 a răspuns:

Un prieten de-al meu cand tusea sange avea probleme cu plamani (TBC), du-te la spital sa-ti faca analize sa vada ce ai

| IuseinLavinia a răspuns:

Du-te la un doctor!

| Mariusika_Marius_1999 a răspuns:

O prietena de a mea are asa ceva doctorul a zis ca n-o sa se mai vindece dar are o sansa sa traiasca daca dta departe de lucrurile care o deranjeaza (tutun, alcool, drocuri etc)

| DanutBobo a răspuns:

Am citit intrebarile anterioare.Imi pare rau!
Stii probabil sa fie de la copil (presupun), sau atunci cand tea livit ala cu burta de masa
Apropo am vazut ce a scris AndreiAsr ala.ca te a vazut tinandute cu mana de burta..de ce? Te durea? Daca da fugi repede la doctor