| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea face ca sa nu mai visez noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Katia_1778 a răspuns:

Nu poţi să nu visezi. E ceva natural, prin care subconştientul tău se conectează cu lumea interioară, şi fie analizează întâmplările din viaţa reală fie reflectă dorinţele tale interioare sau chiar transmite mesaje (în cazul viselor premonitorii).
Multe persoane spun că nu visează, dar e imposibil. Ele doar nu-si amintesc ce şi dacă au visat.

Poţi încerca să te autosugestionezi. Seara, când simţi că adormi propune-ţi să nu-ţi aminteşti nimic din ce visezi.

Însă în loc să îţi negi visele, mai bine le-ai analiza.

2 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Sa nu adormi.
sau e o vorba, cand esti foarte obosit, ai un somn "fara vise".

| Nastia a răspuns:

Nu ai ce face.visezi din cauza subconstientului.toti visam noaptea.un vis dureaza o zecime de secunda.nu ni le amintim pe toate, asta nu inseamna ca nu am visat deloc.