| JustHappiness a întrebat:

Ce aş putea face să adorm mai repede şi să am un somn mai profund?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Sa bei un ceai de tei inainte sa te bagi in pat. Chiar te ajuta.

| anonimg a răspuns:

Ziua trebuie sa o petreci depunand efort fizic. Si da, sa nu te culci obosita; trebuie sa te odihnesti un pic daca esti prea obosita seara. Sa mananci -daca vei face asta- fructe seara -foarte putin cu multa vreme inainte de culcare. Si nu uita sa Ii multumesti lui Dumnezeu pentru ziua care ti-a dat-o. Exprima-ti multumirea -caci cu inima multumita trebuie sa adormi- intr-o rugaciune.

| ElenaSA a răspuns:

Te culci devreme, nu stai toata ziua in pat, inainte de culcare nu faci activitati epuizante si bei ceai de tei cu miere, lapte cald.

| moniii5 a răspuns:

Fumezi marijuana...

| JustHappiness explică (pentru moniii5):

Nu-s o delicventă.

| moniii5 a răspuns:

Nici eu....stai linistita...dar aceasta planta te ajuta sa te linistesti si e folosita si in pastile, in caz ca nu stiai.Marijuana nu este rea ca celelalte droguri, daca o consumi rar

| Lusca1995 a răspuns:

Bea lapte de cuc laughing)))

| RaduGavrila a răspuns:

Inainte sa te culci poti sa bei o cana de lapte caldut si poti sa citesti din cartile tale preferate.

Sper ca te-am ajutat!
Sa ai o zi minunata in continuare!