| Paul_Tiplea_1957 a întrebat:

Ce as putea sa fac cand mi-e frica cand tuna si fulgera?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ijuuuuuuu a răspuns:

Îți pui căștile în urechi și bagi muzică. Dacă le auzi și așa, fredonează.

| Perfectshoter a răspuns:

Pai ai putea sa te ascunzi sub plapuma sau un asternut moale si cald.Sau ai putea sa te gindesti ca fulgerul nu iti poate face nimic rau si doar stai la departare de copaci inalti.Frica exista doar in tine tu nu trebuie sa fugi de ea si trebuie sa o intelegi sa o studiezi cum sa o invigi sa ii faci fata.BAFTA!

| piticot4 a răspuns:

Pai ai putea sa te seperi te apropi de metal aunci fulgerul va fi atras de metal dar te tunet nu este niciun motiv