| Xalion a întrebat:

Ce beneficii are apa carbogazoasa fata de cea plata si invers? De ce este considerata apa plata mai buna? Si de ce ni se pare apa minerala mai satioasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Este evident ca apa minerala carbogazoasa contine elemente extra fata de cea plata. De aia este apa plata mai sanatoasa si cea carbogazoasa mai satioasa. Ca are chestii extra in ea. Frumos mid de a explica, nu? laughing

Deci practic, apa minerala carbogazoasa contine mult mai multe saruri minerale decat apa plata, din aceasta cauza nu e indicat sa fie consumata de catre persoanele, care prezinta afectiuni ce au contraindicatie. Apa minerala carbogazoasa, este in cele mai multe cazuri imbogatita cu dioxid de carbon artificial. Asta o face nesanatoasa.

happy

| Xalion explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Inteleg, inteleg. Mersi ^^