| StrongHeart a întrebat:

Ce beneficii are sucul de grapefruit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vitamine.

| sabin89 a răspuns:

De multe ori nici nu e nevoie să consultăm prospecte sau indicaţii date de nutriţionişti. Simţurile noastre, deşi sunt mai puţin dezvoltate decât cele ale animalelor, nu sunt nici ele atrofiate complet. Câinele, de exemplu, când e deranjat la stomac sau îl doare capul, se duce singur printre buruieni şi îşi caută pe aceea care îi face bine. Într-o măsură mai mică, avem şi noi o capacitate asemănătoare. Ne dăm seama, de exemplu, că sucul de grapefruit are în el ceva deosebit de valoros. Îl bem cu plăcere şi ne simţim bine.

| Sonia822 a răspuns:

Antioxidant, si scoate chimicalele din tine