| MxR a întrebat:

Ce crema pot lua de la farmacie pentru cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Aplica Zynerit timp de 2-3 luni dimineata si seara. Dupa 15 minute da cu crema Oxyance(este foarte eficienta), ca sa nu se usuce fata.Am scapat de ele.Si apropo:fereste-te de alimente bogate in grasimi(lapte nedegresat, unt, chestii prajite in ulei).Si evita sa utilizezi usturoiul.Inca ceva:spala-te des pe fata.Cosurile sunt intretinute de excesul de sebuum, grasime secretata in mod natural de catre piele.

| andratudose5000345 a răspuns:

Încearcă Maskrim, costa in jur de 80 de lei și dacă nu mă înșel de găseste in SensiBlu. Crede-ma, merge, eu am folosit-o și am scăpat de coșuri

| IoanaEp a răspuns:

Este Zynerit care se gaseste cam in orice farmacie, dar este o solutie care iti usuca pielea deci trebuie sa folosesti impreuna cu ea o crema hidratanta. Nu costa foarte mult dar este foarte bun, la mine si la multe alte fete a functionat.

| Adry05 a răspuns (pentru IoanaEp):

Mie nu mi-a facut nimic Zynerit. N-a avut niciun efect. laughing