| anonim_4396 a întrebat:

Ce dieta recomandati persoanelor care merg la sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu asa se face un plan, în primul rand trebuie stabilit imc, ce manci de obicei, cu somnul cum stai, depresia, genetica, nu e asa ușor de asta peste 95% se reingrasa la loc, dacă vrei te ajut.

| Frank51 a răspuns:

O dietă normală de om normal, echilibrată.

| Zuzu1991 a răspuns:

Legume (NU leguminoase), fructe si pui fiert, fara piele si FARA condimente
asta am "auzit"... NU sunt nutritionist, chiar iti recomand un nutritionist cu licenta de DOCTOR nutritionist, ala e mai bun decat orice intrebare pe TPU si raspunsuri ca al meu din "auzite"

| liliana77any a răspuns (pentru Zuzu1991):

Orice raspuns este bine venit.

| mihaela000ela a răspuns:

Inainte este bine sa consumi alimente care sa contina atat proteine, cat si carbohidrati. Dupa antrenament este recomandat consumul de legume sau carne slaba de pui sau de peste.
Nu o lua de buna! la mine a functionat, dar, inainte am consultat un medic nutritionist.

| liliana77any a răspuns (pentru mihaela000ela):

Orice parere este buna! happy

| Whitesnake99 a răspuns:

Depinde de ce obiectiv ai.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Cu toții ne credem nutriotinisti pe aici, când noi ne de fapt nu stim nimic. Cel mai bine, procedezi prin deficit caloric, simplu. Ca vrei tu dieta, apelează la nutritionisti, sunt foarte buni ( cred ) ca toata lumea recomanda.

| Btn_Ionuț_1998 a răspuns:

Administrarea planului nostru de cină personalizat a fost menită să ajute oamenii de pretutindeni din lume să-și întoarcă viața și să își asume responsabilitatea pentru bunăstarea și figura lor.

Dieta keto personalizată este un element specific și care permite cuiva să își facă propriul plan de dietă keto specială în funcție de înclinațiile alimentare, nivelurile de acțiune zilnice, statura, greutatea și obiectivele greutății țintă.

Utilizăm explorări logice și examene demonstrate pentru a realiza modele de dietă ketogenice personalizate care amplifică consumul de grăsimi prin caloriile și macronutrienții potriviți pentru fiecare persoană.

Planul de dietă keto al clienților este accesibil pentru a ajunge la următoarea tranșă.

https://bit.ly/2NbIH1y

Uite ce primesi:

Un plan de cină de opt săptămâni a devenit dependent de măiestria nutriționiștilor, antrenorilor de fitness și a experților culinari.

Cina care are conținut de calorii și macronutrienți personalizat în funcție de circumstanțele și obiectivele lor specifice.

Un plan de hrană cu un sortiment de alimente pentru a garanta că vor primi o gamă largă de suplimente și vor crește probabilitatea de a adera la regimul lor alimentar.

Cina care depinde de înclinațiile alimentare apropiate de casă pentru a-și face rutina alimentară plăcută și pentru a-i ajuta să rămână la țintă cu aranjamentul lor.

Planuri punct cu punct, cu instrucțiuni bit cu bit pentru a face pregătirea pentru cină prea de bază (nu este necesară o experiență anterioară de gătit).

O listă de cumpărături care poate fi descărcată în fiecare săptămână, subtilitățile necesare pentru fiecare soluție necesară în următoarele șapte zile iminente.

Alternative cu privire la modul în care pot modifica fiecare sărbătoare în mod semnificativ mai mult pentru a se potrivi papilelor dvs. gustative.

Le vom arăta ce să mănânce în fiecare zi pentru a-și atinge obiectivele în cel mai rapid și mai agreabil mod.

Link: https://bit.ly/2NbIH1y