| anonim_4396 a întrebat:

Ce doctor se ocupa cu musculatura pelvina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te referila eliminarea involuntara a gazelor, atunci trebuie sa mergi la un endocrinolog, pentru ca nu-s muschii pelvieni vinovati de eliminarea involuntara a gazelor, ci de sistemul digestiv, care ii produce, avand bolnav (cel maii probabil) colonul sau intestinul gros.

| Donsavas a răspuns:

Ti s-a dat un răspuns eronat. Nu doar ginecologul/urologul se ocupa de tot ce tine de pelvis,ci si generalistii. Dacă e o durere acută,poate fi o urgență,mergi la spital! Daca nu, vorbește cu medicul tau de familie. De musculatura se poate ocupa si reumatologie, ortopedul, chirurgul, esteticianul, fizioterapeutul etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ginecologu, daca ai bucurii la oameni de 40 de ani laughing

Crezi ca sunt doctori specialisti in muschii pelvieni, si altii in trapez, si altii in bicepsi si tricepsi? si altii in muschii abdominali?