| Marck94 a întrebat:

Ce e cu epidemia asta? Credeti ca de gripa poti muri asa pur si simplu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din 19 milioane de cetateni au murit pana acum mai putin de 190, adica mai putin decat 1:100000 (o persoana din o suta de mii).
Problema va fi daca din zece mii de persoane va muri unul, DOVEDIT din cauza GRIPEI.

Mai trebuie sa faca vanzare si farmaciile, dar si medicii au nevoie de bani.
Si la urma: si televiziunile au nevoie de stiri senzationale. big grin

Iti mai amintesti de "Gripa aviara" sau de "Boala vacilor nebune", de cativa ani inainte? laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

GAV si BVN nu afectau oamenii.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ba daaaa!
Au fost taiate animalele (concurentei) cu milioanele, iar oamenii ao fost prostiti cu sutele de milioane.

Ideea de baza este: BANII CONTEAZA!

| Bula a răspuns (pentru Marck94):

Populatia Globului este in crestere, cumva trebuie rarita.

Ceea mai epidemie de gripa cunoscuta a fost "Gripa Spaniola" ("La Grippe"), care fost intre anii 1918-1919 si a omorat intre 2-4% din populatia glogului (50-100 milioane de oameni).

| XYZ02 a răspuns (pentru Marck94):

Nu,in niciun caz vaccinul nu este facut pentru a-ti distruge imunitatea, ci din potriva.Vaccinul contine un virus "dezactivat/inactiv" care duce la un raspuns al sistemului imun, ce te va proteja impotriva bolii produse de acesta.

E o decizie personala nu esti obligat sa te vaccinez, eu unul am ales sa o fac.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Bingo! Afectau oamenii, dar nu prin imbolnavire cu respectivele "boli".winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cele 50 60 cazuri existente deja îți pot răspunde lq întrebare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mori pur și simplu, mori simplu și pur.
Să fii prost, înseamnă să fii simplu.
Să fii simplu înseamnă să crezi ce se spune la TV și pe net.
Să fii pur, înseamnă să crezi fără să te gândești.
Cu cât ești mai simplu și mai pur, cu atât mori mai repede, chiar fără gripă. Dar gripa ajută mult.
Este epidemie de gripă și epidemie de groază și de teroare din cauza gripei.
Concluzia este că TV este și ea simplă, dar nu prea pură.
Și dacă continuă să dezinformeze, o să moară și ea de gripă, sau de alt virus.

| Panamax a răspuns:

Tu poti sta linistit.
Au si virusii mandria lor.

| Gabriel2424 a răspuns:

Poti muri decat daca ai o imunitate slaba sau daca ai diferite boli, daca ai o alimentatie buna si urmezi normele de ingrijire nu o sa ai probleme.

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Da cum sa nu, se instalează în noi și după puțin timp se duc organele noastre și murim direct