| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai greu/usor? Sa slabesti sau sa te ingrasi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Laur, nu e de la formol. Mananc formol pe paine, ce am bagat in facultate mi se pare acum o gluma si totusi ma ingras.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Depinde. Daca vrei sa slabesti sigur e mai greu sa slabesti. Daca vrei sa te ingrasi, sigur e mai greu sa te ingrasi. Eu incerc sa ma ingras de o vesnicie. Am incercat toate regimurile, mananc 3 paini pe zi, toate junk-food-urile posibile, proteine, suplimente alimentare... si am crescut mare, in inaltime, grasimea e in magazin. Cunosc persoane care tin regim 9 luni pe an. In astea 9 luni dau jos 2 kg, in celalalte 3 pun inapoi 5kg.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

@Laur: Nu are rost sa impart viata in pre-"formolizare", "formolizare" si post-"fomolizare" ca toate perioadele astea sunt la fel. In ultimul an m-am ingrasat 5 kilograme, in ultimele trei saptamani am slabit 6kg. Si asta e in perioada postformolizare, ca nu am mai "pus nasul pe formol" de mult timp.

Laur
| Laur a răspuns:

Gyzzard, formolul o fi de vina? laughing Same deal si cu mine...

auran
| auran a răspuns:

Este f usor sa te ingrasi - auran stieee tongue

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa te ingrasi, mai ales daca ti-ai format un metabolism mai asa, daca esti gurmand, plus ca stomacul se mareste, si o sa te saturi tot mai greu si na...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mai greu e sa te ingras.happy

| emima a răspuns:

Pentru mine e greu sa te ingrasi pentru ca eu am aceeasi greutate de la 14 ani 45 kg iar acum a trecut ceva timp si am 18 ani deci e greu sa te ingrasi iar de slabit pentru mine e foarte usor

| eni a răspuns:

Sa ma ingras. E foarte usor pentru mine... Urasc cand ma ingras.

Janina
| Janina a răspuns:

Sa te ingrasi....doamne o stiu atat de bine

| inna a răspuns:

Sa te ingrasi laughing, o stiu pe pielea mea :d

| Farcas a răspuns:

Sa te ingrasi este foarte greu.In primul rand nu se prea gasesc cure de ingrasare.imi amintesc ca am cautat si eu in vreo 30 de reviste dintr`o colectie de a matusii mele, si nimic.in timp ce slabitul e usor.Sunt o gramada de cure de slabire, fitness, aerobic, pastile de slabit, tot felul de aparate. Chiar nu stiu care ar fi metodele ca sa te ingrasi.bagi calorii in tine la greulaughingChiar si pe net daca cauti, doar cure de slabire peste tot.

| Mya a răspuns:

Auzim des ca vecina depaseste 3 mese pe zi si tot nu se ingrasa, o verisoara desi e la cura nu reuseste sa slabeasca sau noi nu avem un program stabil in ceea ce priveste orele de masa si totusi ne mentinem, nu cadem intr-o extrema sau alta...in concluzie, depinde de organismul fiecaruia.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Asa cum unele persoane se straduiesc din rasputeri sa dea jos din surplusul de grasime tot asa exista persoane care ar face orice pentru a se ingrasa. Lucrurile nu sunt atat de simple, fiecare organism este unic in felul sau. De ce nu slabim asa de repede sau de ce unora le este dificil sa se ingrase? Pentru ca nutrientii sunt asimilati in mod diferit, de la individ la individ, asa cum fiecare organism are propriile nevoi in functie de afectiunile existente. Si atunci dietele create dupa un standard nu se pot adapta propriilor nevoi, se creeaza o fisura in sistem si evident ca ceva nu merge.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Depinde de metabolism tonguetongue dar cred ca cel mai greu este sa slabesti thinking

| raidu2004 a răspuns:

Eu zica este la fel de greu si sa slabesti si sa te ingrasi si necesita multa ambitie, dar mai depinde foarte mult si de organizm daca ai arderea mare este super greu sa te mai ingrasi

| emilia21 a răspuns:

Eu zic la fel, este mai usor sa te ingrasi, dar acum depinde de fiecare organism in parte, daca esti de fel slab, si te chinui tot timpul sa te ingrasi, degeaba te chinui, ca nu reusesti, am o verisoara care la varsta de 22 de ani are numai 44 de kg, ce ziceti de asta.in viata ei nu a depasit mai mult de 45!

| SimpleSergio a răspuns:

Sa te ingrasii! De cand ma stiu tot incerc laughing).

| Klara a răspuns:

Io m-as ingrasa si un kil pe zi laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te ingrasi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de metabolism, pentru unii e foarte greu sa se ingrase, de ex eu (dar nici nu imi doresc) logic, de slabit la fel pentru unii e foarte greu, depinde de cazuri, insa la fete in general se depune repede si arata urat, deci te rog ai grija cu mancatul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine este greu sa ma ingras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este ușor să te îngrași, este ușor să slăbești.
Este foarte greu să te păstrezi în limitele normale, asta este marea problemă.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat