| AndreiAnonim3 a întrebat:

Ce este ala Lean si ce efecte are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sirop medical pe care la noi nu il pupi fara reteta, dar care la americani e la liber, amestecat cu suc si bomboane care se topesc. E grozav daca vrei sa ajungi la spital cu crize.

| Werrich a răspuns:

Lean, cunoscut și sub numele de purpur drank, sau ulei, și alte câteva denumiri, este o băutură de droguri recreaționale, preparată prin amestecarea siropului de tuse cu o băutură răcoritoare.
Efectele fiziologice ale acestuia asupra utilizatorului sunt de a produce „reacții adverse euforice" ușoare, care sunt însoțite de „deficiențe motorii, letargie, somnolență și un sentiment disociativ din toate celelalte părți ale corpului". S-a sugerat că combinația super-dulce de sifon, sirop de tuse și Jolly Ranchers oferă o aromă și o senzație de gură, care rămâne pe limbă pentru o perioadă lungă de timp. Acest fenomen este adesea atrăgător pentru utilizatorii începători. Lean este adesea folosit în combinație cu alcool și/sau alte droguri.

| Mirel4412 a răspuns:

Sirop de tuse consumat in cantitati mari. Are de cele mai multe ori un gust fructat( nurofen de ex), si are efecte dezastruaze pe perioade lungi de consum

| Mihaimihaimih a răspuns (pentru Mirel4412):

Ce cantitate mai exact?