| mariazet45 a întrebat:

Ce este ceragem si daca stie cineva daca are contraindicatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| drpopa a răspuns:

Exista contraindicatii la utilizarea acestui tip de aparat, ma refer la persoanele cu probleme cardiace sau probleme de circulatie sangvina venoasa(varice), afectiuni cronice pulmonare, etc. pe linga acestea se adauga si efectele secundare expunerii organismului la temperaturi crescute, medicul de familie care va cunoaste starea d-voastra de sanatate poate stabilii daca puteti utiliza acest aparat

| mariazet45 explică:

Stiu si eu sa caut pe net, voiam sa stiu daca a auzit cineva de aici de ceragem, a fost acolo si a auzit de la cei de acolo despre contraindicatii.

| mariazet45 explică:

Dropa stii din sursa sigura ca exista contraindicatii ca fiind cei cu circulatie proasta >?
Eu am varice si as vrea totusi sa merg pentru ca ma doare foarte tare spatele, mi-a zis totusi cineva care a fost acolo ca erau si persoane cu circulatie proasta. Am un raspuns pro si unu contra, mai astept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar femeile insarcinate, cei care au implant metalic in coloana vertebrala si cei cu operatii recente(aproximativ 3 luni) nu pot face ceragem, in rest nu exista contraindicatii.stiu pentru ca am fost acolo si este extrem de eficient acest aparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are contraindicatii, decat cele spuse pentru femei gravide si cu implanturi. Eu fac ceragem si crede-ma ca sunt foarte multi cu varice si cu circulatia proasta care vin acolo.

| Pinzarugrigore a răspuns:

Eu am seragem acasa mama mi la codonat la virsta de 17 ani. vreau sa spun ca este un aparat super.si iti face o curatire a organismului totala...si totodata face masaj coloanei vertebrale.Noi am deservit multi oameni cu acest aparat,,au fost cazuri cind oamenii trebuiau sa fie operati, eu au trecut ceva timp seragem si dupa aceia ei se simteau in forma, si nu le veneau a crede.acum la noi in sat sunt deja 8 aparate de acest tip.

| Suciu_Magda_1969 a răspuns:

Eu am o centura Slim belt si sunt multumita foarte de ea...dar am o problema..am pierdut incarcatorul si as dori sa achizitionez altul ..cum procedez?