| ElisabethElly a întrebat:

Ce este mai bun, vaccinul antigripal sau pastilele pt imunitate? Exista reactii adverse, afecteaza cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cel mai bun e un stil de viata sanatos. Combinat cu ceva pastile naturale, daca tii musai.

| Kadar_Ferenc-Constantin_2000 a răspuns:

Eu nu folosesc nici una dintre variante si nu am racit de vreo 4-5 ani (decat atunci cand am vrut *nu intreba de ce* ) ..Imi fac jumatate de litru de ceai si il beau pe ala in loc de suc, mananc multe fructe (mere, banane, kiwi etc.)... Daca vrei neaparat vaccin sau pastile du-te si intreaba la farmacie care este mai bun, sau doctorul de familie.