| anonim_4396 a întrebat:

Ce este viata si pana unde o putem prelungi? Putem spune ca traim daca suntem sustinuti de aparate? Am gasit acest documentar care spune ca cele mai multe persoane mor in spitale decat in orice alt loc. Ducem viata si boala peste limitele suportate de corpul nostru si ne lasam sustinuti de aparate.
Pareri?
https://www.youtube.com/watch?v=e350xJbYmdw

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Cred că e o diferență între a trăi și a exista. Aia la aparate nu prea e viața.

| Apokales a răspuns:

Daca ajungi la aparate plin de boli si fara sperante la a mai reveni la o viata normal, atunci cineva considera ca orice viata este pretioasa, dar fara sa tina cont de calitatea ei.