| AlinElle89 a întrebat:

Ce exercitii ajuta pentru a scapa de sunculita de pe burtica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Abdomene, extensii, jogging, exerciţii pilates. Totuşi, nu-ţi închipui că 3 mese pe zi sunt de ajuns. Cu cât mănânci mai des, cu atât corpul va fi mai,, eficient,, în procesarea alimentelor pe care le consumi. Multă, multă sănătate! Şi alergare dimineaţa, încearcă să creşti cu 100 m în fiecare zi. Alergare uşoară. Uite, eu sunt clasa a VI-a şi la sport ne pune să alergăm 600 m.winking

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O alimentaţie săracă în grăsimi, făinoase, băuturi acidulate, dulciuri, fast-food-uri, etc. şi multe abdomene pe lângă un antrenament complet şi zilnic obligatoriu.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Abdomene, iar pentru partea inferioara a abdomenului, sunt necesare alergari in fiecare zi. Grija cu alimentatia, in special seara, organismul se afla intr-o stare de repaus si nu arde foarte greu caloriile, prin urmare, vei pune pe tine. Succese!

| zhady a răspuns:

Cati oameni dezinformati si ignoranti

| dulcik a răspuns:

Faci abdomene sau poti sa mergi la sala si atunci lucrezi la diferite aparate si ai sa vezi ca dai sunculita jos.

| Alexandra. a răspuns:

Abdomeneee happy

| cucalic a răspuns:

Incearca sa faci abdomene si date cu soluitie de la avon pentru celulita

| mrpannax a răspuns:

Un ex.ar fi BARCA. Din poz.pe burta te prinzi de glezne si te balansezi precum o barca(pe axa trupului). 2. Abdomene. Te proptesti cu labele pic.sub un calorif.sau altceva(din poz.sezut)si faci ridicari ajutindu-te cu miinile prinse dupa ceafa.Succes!