| Teodor168 a întrebat:

Ce exercitii de la sala iti pot stopa creșterea in înălțime?
Funda! Și este adevarat ca accidentarile de la sala pot stopa creșterea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă ai sub 16 ani, evita sa ridici greutăți mari, mai ales deasupra capului. În rest poți folosi toate aparatele din sala de forță, dar totuși nu exagera cu greutățile pentru început.