| xFaith a întrebat:

Ce exercitii pot face pentru a face spagatul/sfoara ? fundita + vott`

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Tot cea ce este legat de mobilitate. Pa! Trebuie sa ai rabdare. Pa!

| clin a răspuns:

Numai Mircea Badea poate spagata in 2 scaune.

| vanillakidd a răspuns:

Eu il fac de la 5-6 ani si nu am avut si nici nu am probleme. Din gate am inteeles eu de la cursurile de gimnasticaa, pe undele le punea sa il faca pe ala cand il faci in fata. nu lateral. incearca i fiecare zi cate putin si o sa reusesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avyng trebuie sa faci in fiecare zi semisfoara la maxim(adica stai cu picioarele cat mai departate in pozitia in care faci sfoara si cu toata circumferinta palmei pe sol).
De obicei fetele sunt mai flexibile decat baietii si le e mai usor sa faca acest exercitiu.

| Manole_Elena_1988 a răspuns:

Daca nu dadeai funda eu te puteam ajuta cu o gramada de exercitii

| Aliona00 a răspuns (pentru Manole_Elena_1988):

Ajuta-ma te rog pe mine

| crisspups a răspuns:

Incearca cite putin dar in fiecare zi sa ridici picioarele adica sa le intinzi! incearca sa faci rindunica si alte ex