| anonim_4396 a întrebat:

Ce exerciţii sau alte metode eficiente pentru creşterea masei musculare a picioarelor şi a feselor îmi recomandaţi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu creșterea masei musculare este importantă ci rezistența, forța lor!
Mergi la sală sau alergă prin parc, urcatul treptelor în ritm alert, înot, tenis de câmp, fotbal, etc.
Pa, pa.

| capricc a răspuns:

Daca vrei slabire localizata este bine sa incerci exercitii de fitness, mai ales cele pe zone dar cu incalzire inainte. Uite un program pentru fesieri de 30 de zile, destul de apreciat zic eu http://fucsia.ro/......e-30-zile/

| Alcy a răspuns:

Cele mai eficiente sunt genuflexiunile si fandarile cu greutati. Succes