| mentholinks a întrebat:

Ce exercitii se pot face acasa pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pedalat la o bicicleta medicinala, multe genoflexiuni, abdomene.Pedalatul insa arde caloriile foarte mult.Cred ca am sa mai incerc si eu.

| RainmakerX a răspuns:

Saritul corzii poate sa arda foarte multe calorii (aprox 100 in 10 minute).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai putinã mâncare in farfurie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să țopăi de colo colo prin casă nu te ajută cu nimic. Absolut nimic.
Îți recomand alergatul, și nu săritul corzii, pentru că arzi calorii și după ce ai încetat să alergi.
Iar cum nu poți alerga distanțe mari acum, există un program care te învață asta, Couch25k.
Combină alergatul(bine ar fi dimineața) cu intermittent fasting și ceva deficit caloric și o să ai rezultate din prima lună.

Sau poți să faci 4000 de abdomene și genuflexiuni + pedalat la bicicletă și sărit coardă și o să ajungi ca Alyn care întreabă de 7 ani cum să slăbească.
Bonus: ceva dureri de spate și genunchi.