| brokxy a întrebat:

Ce fac? Am simptome de coronavirus imi este foarte rau, ma doare capul pieptul. Sun la 112 sau merg la urgenta sau la doctorul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandruRobert1602 a răspuns:

Cel mai bine este sa suni aici 0800800358 este hot line ul de coronavirus, dupa ce vorbesti cu ei despre simptomele tale atunci vei primi un raspuns sigur in legatura cu apelul la ambulanta respectiv 112

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

| Simpatic a răspuns:

Daca ai gust si miros cu siguranta nu este coronavirus, poate fi si o raceala puternica, o viroza etc

| Dismally a răspuns:

Suna intai, nu merge asa la doctor. Daca te doare capul nu inseamna ca ai corona, poate fi orice altceva.

| Legion7X a răspuns:

Ai gust, ai miros, ai temperatură?

| bymhyt a răspuns:

Ori daca mergi tu la urgente ori daca suni tot ati va spune ca ai coronavirus! Oricine se imbolnaveste chiar de orice are coronavirus!