| AnonimMareMareMare a întrebat:

Ce fac sa-mi reglez programul? Vreau sa dorm si eu ca omu, ma culc la 6 dimineata ma trezesc la 10 seara si tot asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Am avut programul ala de somn timp de aproape 2 ani. Cel mai rapid il poti repara stand treaz pana seara a doua zi, eu am tot incercat dar mereu se facea dimineata, incepea sa-mi fie somn tare, si imi bagam piciorul in planul pe care-l facusem si ma culcam.
Alternativa, care e mult mai usoara dar dureaza cam o saptamana, e sa iti pui ceasul sa te trezeasca cu o ora mai devreme in fiecare zi, pana ajungi la un program de somn mai uman.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ai o problema DEOSEBIT de serioasa daca dormi 16h pe zi

iar daca ai 18+ ani atunci sub 6h e insuficient, 7-8h e normal, orice peste 10h e foarte anormal, iar dupa 9h de somn, NU TE MAI ODIHNESTI, ci te scoli deja obosit

| AnonimMareMareMare explică (pentru Bizon95):

Da, mersi de ajutor.
stiam lucrurile astea, eu doar am intrebat cum ma refac

| Bizon95 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Pai, te duci la doctor, 16h pe zi inseamna ca ai o problema serioasa
ce crezi tu? ca daca te culci la 11 seara o sa te scoli la 7 si o sa fii odihnit?!?