Întrebare recomandată | LorenaAnca a întrebat:

Ce faceti atunci cand aveti stari de greata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbeaioanagabriela a răspuns:

Miere s-au lamaie eu i-au.Asta iti recomand.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Beau un ceai de menta si iau o pastila de metoclopramid

| SuperChocoCherry a răspuns:

Bea cate o gura de cola o data la 5 min timp de o ora, o sa iti treaca starile. sau daca nu trece, ia un metoclopramid. te va ajuta happy

| Azµre a răspuns:

Suc de lămâie happy și metrocoplamid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Iau o pastiluţă sau îmi fac un ceai.
Te pup!

| SSWK a răspuns:

Depinde de cauza starii de rau.
Cel mai sigur, cauta ajutor medical si nu lua medicamente dupa ureche, de nici un fel.
Poti incerca cu NoSpa, nu este special pentru greata, dar rau nu are ce sa-ti faca.

| ManeaAlex a răspuns:

Asteptam un nepotelwinking big grin

| IlincaToma a răspuns:

Iau Motilium sau Metaclopramid dar daca starile de voma persista merg la doctor ca nu cumva sa am o afectiune care se agraveaza in timp! Sanatate!

| piciux23 a răspuns:

Vomit

| pisicel12 a răspuns:

Lamaie big grin si apoi ceva dulce daca vrei

| xXRemyXx a răspuns:

Faci un ceai de lamaie!laughing

| Popa_George_1991 a răspuns:

De obicei iau o lamie si apoi incerc sa dorm. Sper ca te-am ajutat.