| MorganaM a întrebat:

Ce faceti cand sunteti stresati? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Sport

| RAY a răspuns:

Imi chem dusmanii si i imbat pe toti pe bune, ascult muzica, ma plimb, bat oamenii pe strada, tu draga ce faci?

| MorganaM explică (pentru SkyPilot):

... straight face

| SkyPilot a răspuns (pentru MorganaM):

Nu trebuie sa te superi pe mine, ce ti-am raspuns este perfect adevarat si este poate metoda cea mai buna de a reduce stressul atunci cand nu ii poti elimina cauzele. Daca ai fi avut curiozitatea sa te uiti mai mult pe siteul respectiv, ai fi gasit o multime de alte metode comentate:
http://stress.about.com/

| Tinna666 a răspuns:

Ascult muzica si mananc laughing multe persoane cand sunt stresate nu mai pot manca si slabesc foarte mult, eu sunt exact pe dos, mananc non stop si ma ingras laughing

| Sophie26 a răspuns:

Incerc sa dorm, imi fac un suc natural, ascult muzica, iau o pastila, ies afara sa iau putin aer... Daca ai fost cu bacul sau examenul national, e normal sa fii stresata, emotiile, na! Chestia e ca daca te simti rau sau ceva de genul, poti face o vizita pana la doctor. Eu de exemplu, ies afara. Asa, uiti de griji si te bucuri de peisaje... Funda?

| AlexandraMR11 a răspuns:

Ascult muzica si ma uit la filmulete amuzante care sa imi distraga atentia happy

| ValentinMT a răspuns:

Ascult muzica sau ma uit la un film bun, logic cu mancarea atasata laughing