| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci cand ti-e rau de la stomac? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adriana1243 a răspuns:

Pai se ia Panzcebil(contine Colebil si Triferment), Metoclopramid(combate greata), se bea ceai de Sunatoare cu Musetel sau numai Sunatoare. Daca ai senzatie de arsura gastrica, poti sa iei si Ranitidina(cu 2 ore inainte sau la 2 ore dupa ce ai luat medicamentele mentionate mai sus, deoarece Ranitinida anuleaza din efectul lor si al majoritatii medicamentelor). Mult succes si multa sanatate!

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In cazul in care nu ai medicamente, iti faci intai un ceai. Este foarte bun cel de musetel(distruge microbii si calmeaza), menta, chimen. Poti sa le combini. Mananci doar paine prajita, cartofi fierti sau orez. Poti incerca si cu o lingurita de bicarbonat de sodiu alimentar luat cu apa. Iti calmeaza stomacul daca ai acid sau iti provoaca voma si iti trece raul.

| marrr a răspuns:

Eu ma asez in pat si ma uit la tv, luandu-mi gandul de la stomac.

| emy a răspuns:

A...si sa tii regim cam vreo 2-3 zile!

| UNfriendLY a răspuns:

Bag degetele pe gat ca sa vomit, si trece, mereu da roade...

| pacalici a răspuns:

Apa cu zahar sau cu lamaie

| andreylarentiu a răspuns:

Beau o tarie, gen Vodka sau gin, depinde ce am in casa.

| Adriana1243 a răspuns (pentru andreylarentiu):

Nu ma iei Metoclopramid, bei ceai si te pui in pat la tv.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iei niste pastile si stai pe pc

Alte răspunsuri