| Lory37 a întrebat:

Ce fel de tratamente se dau pentru recidivele herpesului genital? Trebuie neapărat tratament chiar dacă nu apare prea des? Poate fi lăsat sa treacă de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| tonyc7 a răspuns:

Din cate stiu, anumite creme care oricum nu au mare efect. Doar il mai calmeaza pe moment, dar o sa apara iar si iar. Poate fi lasat sa treaca si de la sine, dar pana atunci apuca sa produca leziuni suparatoare. De roseata si mancarimi oricum nu vei scapa si nici activitate sexuala nu mai poti avea in toata aceasta perioada.

1 răspuns: