| matchpoint a întrebat:

Ce imi recomandati pentru intarirea sistemului imunitar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Echinacea (ceai), usturoi si ceapa (sub orice forma, inclusiv pastile de la plafar), legume si fructe.

| Dara a răspuns:

Baraka (capsule de 450 mg, pentru adulti), laptisor de matca (capsule) si evident cat mai multe fructe si legume.

daniela
| daniela a răspuns:

Legume, fructe, propolis

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Fructe, iaurt si rachiu.

| dorina02 a răspuns:

Acum e indicat sa mananci cat mai multe fructe, legume si ai putea sa iei vitamine sub forma tabletelor sau efervescentelor. Ai mai putea sa bei ceai de macese cu miere in loc de zahar si sa iei vitamina C. Asa procedez eu. Mult succes!

| NoMore a răspuns:

Simplu si ieftin... ca sa previi raceala pe timpul iernii, poti lua vitamina C. Una pe zi.

| anachida a răspuns:

Salut! La fel, iti recomand ca si ceilalti utilizatori TPU, dar nu uita si de catina, macese! O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Spirulină, echinaceea, aloe vera (Forever), miere naturală de albine, legume şi fructe proaspete.
Pa, pa.