| vlad1 a întrebat:

Ce inaltime trebuie sa am la 13 ani si 7 luni.
Salut, am 13ani si 7 luni si 1.60 inaltime, sunt scund pentru varsta mea?
Mai pot creste pana la 1.80?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte buna inaltimea tawinking si normal ca mai poti creste. Deocamdata, nu-ti face astfel de griji si traieste aceasta minunata perioada a adolescenteiwinking.

19 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Joaca bascet si o sa te inalti. Dar eu cred ca este bine pentru varsta ta inaltimea pe care o ai.

| madalykuka a răspuns:

Esti bine de inaltime,,,winking si da poti sa mai cresti pana la 1. 80 chiar sa si depasesti si in legatura cu greutatea ar trebui sa ai undeva pe la 67 de kg din cate stiu euwinking

| warwara a răspuns:

Esti inca in perioada de crestere! Pentru fete, cresterea maximã intervine cu un an înainte de primul ciclu (adicã între 11 si 13 ani), iar pentru bãieti, între 14 si 15 ani. Asa ca nu ai de ce sa iti faci griji! Oricum, cresterea in inaltime inceteaza in jurul varstei de 18-20 de ani.

| louis3 a răspuns:

Te-am luatlaughingeu am 1:83tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca fetele care isi incep viata sexuala mai devreme de 18 ani vor avea modificari asupra corpului, iar baietii care isi incep viata sexuala sub 18 ani nu mai cresc in inaltime! Eu zic ca mai poti creste nu esti scund! daca vrei sa fi mai inalt fa exercitii(sunt anumite exercitii speciale pentru asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti destul de scund ca sa fiu cinstit dar am vazut cazuri de persoane in care la varsta de 13 ani aveau 1. 50 si la 16 ani aveau 1. 82 deci orice e posibil...depinde si de inaltimea parintilor tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunicul meu are 1. 82 unchiul meu 1. 85 si tata 1. 73(nu stiu dc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa mai cresti...eu la 13 ani aveam 1. 70 si acum am 1. 82 la 14 ani... o sa vezi o crestere rapida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol laughing. eu am 15 ani si 1. 92 m! ia si fa un sport si vei crteste!- carei mai inalt ca mine sa bage mesaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani si am 2, 33 m da nu stiu de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut ca multi au scris :am 13 ani si am 1. 93laughing orobil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani si 7 luni si am 1. 67 dar numai 55 kg asta pentru ca am crescut in 6 luni cam 12 cm adica din iulie pana in februarie titand cont ca in iulie aveam 1. 55 asta desi tata are 1. 73 iar mama cam 1. 64 numai unchimiu are 1. 87 1. 88

| NoBoDy_7286 a răspuns:

Eu am 12 ani si ceva aproape 13 si am 1, 63 big grin fac karate big grin

| pinkiepie a răspuns:

Baietii de abia de la 16 ani incep sa se dezvolte mult si brusc! stai linistit!

| PaulLika a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1, 73batting eyelashes fac fotbal de 7 ani... faa baschet

| Chratos a răspuns:

Eu am 13 ani si 5 luni si am 1. 85 pedntru ca fac inot si e ceva normal

| DrAgOn98 a răspuns:

Eu am 13 ani si 4 luni si am 1.73 si 78 KG. (daca, credeti ca am mult sunt la sala de forta de la 11 ani)

| Razvy_2000 a răspuns:

13 ani 2. 33rolling on the floor Eu am app 15 ani si am undeva pe la 1. 90...

| Bodyxxl a răspuns:

Salut iesit anemic rau...eu am tot 13 ani dar am 1.84 sau 1.85...dar fac culturism de performanta