| CinevaAnonimă a întrebat:

Ce inseamna,, a fi bolnav sexual"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bolnav sexual ar putea insemnat ca efectiv s-a contaminat cu o boala cu transmitere sexuala!
Tratamentul terbuei facut concomitent la ambii parteneri pana la vindecare. Sexul este interzis pe perioada tratamentului.

Boli cu transmitere sexuala aici:
http://www.csid.ro/......t-7884514/

http://www.sfatulmedicului.ro/......-sida_1101

| anamariarot a răspuns:

De obicei se refera la persoanele care au continuu dorinta de a face sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bolnav sexual sau obsedat sexual?

Un bolnav sexual este cel care s-a imbolnavit prin urma unui contact sexual neprotejat (Sida, HIV)

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Bolile sexuale nu se rezuma la cele transmisibile prin contact sexual. Acelea sunt boli CU TRANSMITERE SEXUALA. De altfel SIDA nici macar nu-ti afecteaza aparatul sexual, doar se poate transmite prin sex.

| Ionuțsuparatu1 a răspuns:

Înseamnă a vrea toată ziua sa facă sex