| Maria28082019 a întrebat:

Ce înseamnă când îți vine menstruația maro închis ….pot fi însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Secretia maronie este produsa de sangele oxidat care este eliminat in anumite conditii: dupa o partida sexuala mai dura, inainte sau dupa ciclu menstrual, daca ai rana pe colul uterin sau ai fibroame uterine.
Iar acum ca sa-ti raspund direct la intrebarea ta: sangele maroniu nu inseamna ca esti insarcinata si nu are nici o legatura cu o posibila sarcina.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti vine menstruatia nu esti insarcinata. Rare cazuri sa vina peste sarcina.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dereglări hormonale

| alexdornic22 a răspuns:

Posibil sa fi confundat vaginul cu anus-ul.