| Invictusman a întrebat:

Ce înseamnă când ți se zbate ochiul drept frecvent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RalucaRalu2 a răspuns:

Poartă denumirea de fasciculatie benignă și are ca si cauze principale stresul, carența de magneziu, oboseala ochiului, infecții.
Încearcă să te odihnești mai mult, eventual să îți faci o analiză să vezi cum stai cu magneziul. O vizită la medic este întotdeauna de preferat.
Sănătate.

32 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Ca te trage curentul undeva din partea dreapta.

| Stefanel20000 a răspuns:

Ca esti gay

| Invictusman explică (pentru NunuNini):

Da, ma cam doare puțin și urechea dreapta câteodată.

| NunuNini a răspuns (pentru Invictusman):

Vezi unde stai si ce geamuri, usi ai acolo neinchise bine.

| Catrice a răspuns:

E semn rău, cineva te-o blestemathee hee

| FantasyBoy a răspuns:

Posibil deficit de magneziu, duceti-va la medicul de familie si solicitati-i o trimitere pentru efectuarea analizei de sange, hemoleucograma completa, cu analiza de calciu, magneziu, sideremie, B12, creatinina.

| Invictusman explică (pentru FantasyBoy):

Mersi pentru răspuns, apreciez.

| Invictusman explică (pentru Catrice):

Sau are o păpușă vodoo cu mine. Iar ai chef de glume laughing un moment nu poți fi serios. sad

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Ba sunt serios...
Ești pe TPU, aici se crede în vrăji, blesteme, vrăjitoarehee hee

| darrio2007 a răspuns (pentru Invictusman):

Ai otită daca te doare si urechea.

| Invictusman explică (pentru Catrice):

Tu nu crezi în blesteme?

| sierra1 a răspuns:

Nu-i nici o fasciculatie benignă, e semn clar că o să câștigi la 7 din 49!

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Nu.
Eu le creezhee hee

| Invictusman explică (pentru sierra1):

Ești o pacoste de când te ai născut.

| sierra1 a răspuns (pentru Invictusman):

In locul tău aș zice "merci" și-aș fugi urgentttttt să iau un bilet la loto!

| Invictusman explică (pentru Catrice):

rolling on the floor cred ca ai papat mâncarea greșită

| Invictusman explică (pentru sierra1):

Mie banii nu îmi aduc fericire.
Am nevoie de sănătate nu de bani, sau de o gagica asa faina ca tine

| sierra1 a răspuns (pentru Invictusman):

" | Leatherface4ever : Mie banii nu îmi aduc fericire"

ce vorbești bade? e clar că nu-i ai...

| Invictusman explică (pentru sierra1):

Te cumpăr la orice ora, asta fiindcă ești ieftinake.
Vezi ca ai și alte întrebări la care sa răspunzi, la întrebările mele nu ai impresionat.

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Nu nu ca eu papa doar poțiuni făcute de mine cu ingrediente naturale și secrete.

| Invictusman explică (pentru Catrice):

Te ai uitat prea mult la Power Puff Girls rolling on the floor
Cred ca dacă bate puțin vântul de ia cu tot cu fulgisoare happy

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Abia de am văzut niște episoade sad
Am moștenit cartea "Vrăji și secrete discrete" de Omidas Mom, ediție princeps.

| Invictusman explică (pentru Catrice):

E clara situația și cu tine laughing
Un user serios pe aici nu găsesc laughing

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Ești pe TPU și vrei seriozitate...stai sa râd brb laughing rolling on the floorhee hee

| Invictusman explică (pentru Catrice):

Deci asta e o platforma neserioasa? Tu ești neserioasa, nu da vina pe TPU pentru problemele pe care le ai tu happy

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Nah I only follow the flockhee hee

| Invictusman explică (pentru Catrice):

Mai taci! Nu trebuie sa urmărești turma, trebuie sa fi unica, originala, nu ca toată lumea sa fi mai exact ca lumea!

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Hmm ok dar TPU tot neserios ehee hee

| sierra1 a răspuns (pentru Invictusman):

| Leatherface4ever a intrebat:

"a-ți încercat sa"
"Ia-ți mai acorda "
"a-ți ignora-o"
"Ce ia-ți spune"
da, cu asta m-ai "cumpărat la orice oră". Rămâi neimpresionat in analfabetismul tău

sursa e DOAR una:

https://www.tpu.ro/......cercat-sa/

| Invictusman explică (pentru Catrice):

Fi tu un exemplu atunci. Mie îmi place TPU. Neserioși sunt useri idioți precum siera, nu trebuie sa te iei după astfel de exemple.
Tu trebuie sa fi diferita, nu sa te comporți ca o persoana imatura.