| Ada477 a întrebat:

Ce înseamnă dacă mă doare mâna stângă cu palmă și degete? Poate avea legătură cu inima? Țin să menționez că am avut și înțepături în cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseaman nimic in cazul tau, doar IPOHNDRIA este de vina.
Mergi fetita la medic, ca deja ne-ai disperat cu inventiile de boli.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Ada477):

Uita-te la zecile de topice de pe site, sa vezi cate boli inventate si simptome ai pus aici, acnd esti atat de tanara si sanataosa.
Du-te fetita la medic sa te tratezi ca-ti creezi stres fara motiv!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Du-te la medic, întreabă-l pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te simți și uneori amețita, sau ai vederea încețoșata, pe lângă cele precizate și dureri și în zona umărului, mana amorțita, dureri în zona gatului, în mijloc sau zona lombara e posibil sa fie o forma de spondiloza.
Cel mai bun sfat pe care ți-l pot da este sa vizitezi un medic de familie.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ada477):

Asa cum a spus userul de mai sus, cel mai bine ar fi sa întrebi un medic. Dacă suferi și de anxietate, aceasta poate imita multe afecțiuni dacă le menționez o sa te ia durere de cap și mai rău. E posibil sa suferi pe fond anxios de tulburare de somatizare :
Se caracterizeaza prin simptome multiple, recurente, fluctuante, traite cu o puternica neliniste. Simptomele pot aparea in orice parte a organismului, cele mai frecvente fiind acuzele digestive (dureri abdominale, greaţă, varsaturi, diaree, meteorism), cardiovasculare sau dureroase (cefalee, dureri lombare, etc.) si sunt consecinţa unui stres psihosocial.

Țin minte când anxietatea era severa și eram foarte stresat ca acuzam și eu dureri de astea somatice, anxietatea se manifesta sub multe forme și chipuri mai ales când ești ipohondra, la ce te gândești exact acel lucru te doare.
La câte probleme ai și unui medic ii e foarte dificil sa îți spună 100% ce probleme ai.

Răspuns utilizator avertizat